ARB historia, tradycja i nowoczesność

Nasza Historia

Korzenie ARB sięgają 1975, kiedy to założyciel firmy, Tony Brown, wziął udział w wyprawie samochodowej przez Terytorium Północne Australii.
Podczas tej wyprawy, kierowcy musieli polegać na źle dopasowanym wyposażeniu domowej roboty, które nie było zaprojektowane na tego typu ekspedycje po pustynnych bezdrożach środkowej Australii. Nieskończona ilość wyboistych dróg, ekstremalnie wysokie temperatury oraz ciężkie ładunki zabrane przez australijskich podróżników, były mordercze dla pojazdów, które regularnie narażone były na eksploatację w bardzo trudnych warunkach.
Wcześniej Tony przez wiele lat trudził się nad swoim Land Roverem Series 1, który okazywał się niezwykle pomocny dla innych podczas jego podróży szlakami Terytorium Północnego. Zniszczone zderzaki i połamane bagażniki zapewniały Tony'emu regularne okazje do wykorzystywania jego umiejętności do naprawy czy konstruowania wyposażenia.
Dzięki tym doświadczeniom zrodził się pomysł ? dobrze zaprojektowane, trwałe wyposażenie, które miało sprostać surowym wymaganiom właścicieli samochodów 4x4.
Po powrocie do Melbourne, Tony zastosował teorię w praktyce i zaczął pracować w w garażu rodziców, aby usunąć niedoskonałości produktów, które ujawniły się podczas swojej wyprawy. To było dokładnie to, na co australijscy kierowcy 4x4 czekali, firma ARB (inicjały od Anthony'ego Ronald'a Brown'a) została założona.
Dzisiaj, ARB jest największym producentem i dystrybutorem akcesoriów 4x4 w Australii. Jesteśmy obecni na arenie międzynarodowej, mając siedziby w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie, a nasza sieć eksportowa obejmuje ponad 100 krajów dookoła świata. Nasza filozofia nigdy nie zboczyła ze swojego oryginalnego kursu ? jakość, niezawodność i praktyczność ponad wszystko inne.
83532514.jpg
Aby móc zapewnić, że nasze produkty będą konsekwentnie spełniały Wasze oczekiwania, ARB co roku inwestuje znaczną ilość środków w badania i projektowanie. Nasz zespół projektowy i inżynierski wykorzystuje ostatnie osiągnięcia naukowe i jest wspomagany przez niezależne firmy i uniwersytety w specjalnych projektach takich jak badanie wibracji i testy zderzeniowe.

Rozwój ARB

Poświęcamy także znaczną część czasu i zasobów w kierunku pozyskiwania nowych produktów z całego świata. Lampy IPF z Japonii, wyciągarki Warn z USA, skanujemy świat w poszukiwaniu wyposażenia, które spełnia i wymagania klientów i nasze surowe wymagania jakościowe. Dodatkowo, stale mamy oczy szeroko otwarte na nowe sposoby poprawy naszych praktyk biznesowych, od dystrybucji do obsługi klienta. ARB jest Quality Endorsed Company (Firmą o Zatwierdzonej Jakości) i gdziekolwiek możemy, dążymy do podniesienia poprzeczki.
83285706.jpg
ARB utrzymuje swoją pozycję jako innowator w biznesie wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt i maszyny produkcyjne.

Dystrybucja ARB

Gotowe produkty są gromadzone w głównym magazynie ARB w Melbourne w Australii skąd są wysyłane do ponad 100 krajów na świecie.
Oprócz produktów, które sami robimy, znajdziesz w naszej ofercie mnóstwo akcesoriów także od innych wiodących marek 4x4, takich jak lampy IPF, snorkele Safari, podnośniki Hi-Lift czy wyciągarki Warn. Produkty te są robione według tych samych bezkompromisowych standardów co nasze i zostały uważnie wybrane, aby uzupełnić asortyment ARB.
Oczywiście, zapewniamy wszechstronną gwarancję na nasze akcesoria. Nasze produkty własne lub dystrybuowane wyłącznie przez nas, posiadają minimalnie dwuletnią gwarancję.
Firma Rajdy 4x4 sp.z o.o. z siedzibą w Sulejówku k/Warszawy przy ul.Sucharskiego 20, 05-071 od 2002 roku sprzedaje a od 2015 roku jest autoryzowanym przedstawicielem firmy ARB w Polsce.
Od tego czasu posiadamy w sprzedaży pełną ofertę produktów oraz wsparcie z Australii.
Serdecznie zapraszamy również do naszej siedziby, gdzie posiadamy tradycyjny sklep i showroom - jesteśmy czynni w godzinach 9-17 od poniedziałku do czwartku, w piatek 9-16.

Zapraszamy!

Follow us on Facebook